Semir Gerkhan - přítel, manžel, ex-manžel, přítel

14. prosince 2014 v 14:24 | Barus |  Rodina
Myslím si, že je na čase nováčky z Kobry seznámit se Semirem, jejím niní přítelem. Vše, co zde kurzívou bude napsané, píši já, tak prosím kopírujte se zrojem! :)

Semir je hlavní komisař z dálničního odělení, kde vyšetřuje autonehody a vraždy. S Andreou spolu nejdříve chodili a pak se zase rozcházeli a pak zase spolu chodili, jejich vztah je téměř vyjímečný. V pilotním filmu osmé řady si ji vzal za svoji ženu a dvě série na to se jim narodila prvorozená dcerka Aida, jejíž jméno znamená krásná a silná. O pár let v epizodě Kóma (15. série) se jim narodila opět dcerka, kterou pojmenovali Lily. Semir s Andreou si žili harmonický život s jejimi ratolestmi, sem tam ta nějaká bouřka, ale to k tomu patří.
Jenže v pilotním filmu se Semir dozvídá na Andreyných narozeninách, že má Andrea tajného milence, o němž ví jen Ben. Andrea i Semir se v téže epizodě pohádají a jejich manželství ukončili v epizodě 1983.
V díle, kde byla Andrea vážně poraněná, skoro až smrtelně, to vypadalo, že jsou opět spolu. Semir Andreu stále miloval, i poté, co mu udělala. Není divu, že jí v té epizodě (Poslední noc) zachránil život. Od té apizody jsou opět spolu... ale na jak dlouho?


imagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.comimagebam.com

Semir vyrůstal v turecké čtvrti v německém Kolíně nad Rýnem. Odtud se vydal pracovat na policii a jednoho dne dostal nabídku od zdejší dálniční policie, aby nastoupil za zastřeleného Inga Fischera. Jeho prvním parťákem byl Frank Stolte. Ten však beze stopy zmizel na konci 1. série a místo něj nastoupil André Fux, trochu agresivní, ale dobrý policista. I zbytek policejních zaměstnanců se v té době změnil - na místo šéfky Kathariny Lamprechtové nastupuje Anna Engelhardtová, kterou si i přes počáteční odstup Semir oblíbí, a hlavně také nová sekretářka Andrea Schäferová, do které se Semir zamiluje. Hezké dny ale naruší krutá smrt Andrého (je probodnut harpunou) a jeho místo u dálniční policie zaujme Semirův pozdější přítel Tom Kranich. Toho si Semir oblíbí a zažijí spolu mnohá nebezpečí. Tom ale potom kvůli smrti své těhotné snoubenky Eleny Krügerové policii opustí a na místo něj je přijat mladý, sportovně nadaný komisař Jan Richter. Ten jde na Semirovu svatbu s Andreou jako svědek a i přes to, že Andreu těsně před obřadem unesou, si oba řeknou své ano. Po Janovi se k policii opět vrátí Tom Kranich a oba spolu nějaký čas pracují. V té době se Semirovi a Andree narodí dcerka Aida (2005, epizoda Záblesk). Potom je ale Tom zastřelen při záchraně vietnamské dívenky a to Semira velmi zraní. Jeho nový parťák je Chris Ritter, speciálně vycvičený policista, který ale brzy zemře. Když Semirovi zemře další přítel, chce odejít, ale při dopravě svědka na soud s Chrisovým vrahem se seznámí s Benem Jägerem a u policie zůstane. Potom od policie odchází Anna Engelhardtová a na její místo nastoupí mladší šéfová Kim Krügerová. Nyní má s Andreou druhou dceru Lilly (2009, epizoda Kóma) a žije s ní ve šťastném manželství. V pilotním díle 16. série zjistí že má nemanželskou dceru Danu (2002) se svoji dávnou láskou Nazan Wegnerovou. V seriálu se objevují jeho příbuzní, má několik strýců, tet, bratranců a sestřenic. Z jeho bratranců měli v seriálu větší roli Hassan Gerkhan, Aladdin Gerkhan a Ismet Gerkhan. V seriálu se také dvakrát objevil jeho chráněnec Cem Aladay. Semir má bratra Kemala. V roce 2012 dopadnou s Benem gang tří bratrů který je již dlouho hledaný. Jeden z bratrů však z vězení řídí únos Semirovi rodiny, Semir má na výběr: buďto zabije Bena a jeho rodina je volná nebo Bena nechá žít a zemře jeho rodina. Semir se rozhodne zabít Bena a zastřelí ho po divoké honičce městem na střeše budovy v přímém televizním přenosu. Jeho smrt všek byla fingovaná. V roce 2013 Semir zjistí že jeho partner André Fux, o kterém si všichni mysleli že zemřel v roce 1999 na Mallorce žije. André nejprve Semirovi zachrání život, ale Semir posléze zjistí, že se dal André na dráhu zločinu. André opět umírá pádem do propasti v Alpách. V roce 2013 také odchází Ben Jäger a na jeho místo nastupuje vrchní komisař Alex Brandt.
Semir je ke všem milý a hodný. Je kamarádský a má rád zvířata. Když je ale někdo z jeho okolí v nebezpečí, nezná s nikým slitování a chrání své přátele ze všech sil. V průběhu času se Semirův charakter trochu mění - nejprve je to mladý frajer se žvýkačkou v puse, časem se ale mění v zodpovědného, přesto ale veselého člověka a milujícího manžela a otce.
(zdroj informací- wikipedia)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hartmutt Freund z KTU Hartmutt Freund z KTU | E-mail | Web | 18. prosince 2014 v 23:26 | Reagovat

Na jak dlouho? Bere se "dlouho" jako, když jde spát k jinému, zatím co Gerkhan buď nevidí, že je místo vedle něj prázdné, nebo je někde v nebezpečné akci?...Pak by už plánovali rozchod :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama